אגזוזים

מידע מקצועי

תכנים נוספים

מה הם מזרקים לדלק?

מזרקים לדלק הם אותם חלקים ממערכת אספקת הדלק של המנוע אשר קולט ומתיז בנזין (או דיזל) לתוך המנוע. הזרקת הדלק נעשית בצורה של ערפל בלחץ גבוה. מזרקים לדלק נשלטים על ידי המחשב של המנוע כדי לתת כמות נכונה וגם את תזמון הזרקת הדלק. יש מזרק דלק אחד לכל צילינדר שמספק דלק למנוע.

האם מזרקים לדלק משתנים בהתאם לרכב?

במערך של מזרקים לדלק מסורתיים, המזרק מעביר דלק לסעפת היניקה, מתערבב עם האוויר ואז נכנס לתא הבעירה כדיי להצית את התערובת. לאחרונה יותר ויותר יצרנים עברו לצורה של הזרקה ישירה, מערכת שבה מזרק הדלק במקום להתיז לתוך היניקה, מתיז גז ישירות לתוך הצילינדר. זה מאפשר חיסכון בדלק, בקרת פליטות ותפוקת כוח גבוהה יותר ממנועים קטנים.

למה הם מזרקים לדלק נהרסים?

מזרקים לדלק יכולים להחזיק לאורך חיי הרכב. עם זאת, כמו בכל חלק של הרכב, יכולות להתרחש בעיות. מזרקים לדלק יכולים להיהרס עקב מזהמים (לכלוך, הצטברות של פחמן או דלק באיכות נמוכה) שסותמים את המזרק. לפעמים ניקוי שלהם יעשה את העבודה, אבל לעתים הם ידרשו החלפה באותו טיפול לרכב אצלנו או באותו מוסך לרכב אחר. מזרק דלק יכול לדלוף אם אטמי הגומי שלו לא טובים או אם יש סדקים בתוך המזרק עצמו בגלל גיל, חום, לחות ועוד.

איך תדעו שיש לכם בעיה ?

מזרקים לדלק פגומי או סתומים יגרמו לאותו מנוע לרכב שלכם לפעול בצורה לא נכונה מכיוון שאחד או יותר מהצילינדרים לא יקבל את הדלק הנדרש כדיי לפעול כהלכה. אתם תרגישו זאת בדרך כלל כסרק מחוספס, חוסר כוח או שתקבלו נורית בדיקת מנוע. אם מזרק דלק עדיין עובד ומתיז כמו שצריך אבל בכל זאת דולף, סביר להניח שיהיה ריח של דלק בזמן שהרכב פועל.

מה יקרה אם לא תתקנו אותם באותו מוסך לרכב?

מזרקים לדלק דולפים היא יכולה לגרום לבעיות בטיחותיות, מאחר והדלק והאדים דולפים ויכולים להתלקח מתחת למכסה המנוע ואז לגרום לשריפה. מזרק סתום או שמפסיק לעבוד לא יהווה סיכון של שריפה, אלא רק יגרום לרכב לפעול בצורה לא תקינה. עוד דבר שחוסר תיקון של אותם מזרקים לדלק יכול להיגרם זה אותו נזק פנימי של אותו מנוע לרכב כתוצאה מחוסר של דלק ועלייה בטמפרטורות. על ידי פיתרון מקדים לבעיה תוכלו להימנע מרכישת מנוע מיבוא חדש שיעלה לכם הרבה יותר.

כמה עולה מנועים מיבוא?

החלפה של אותו מזרק לדלק בודד בתוך המנוע לא יעלה יותר מדיי. אך במידה ויש לכם רכב חדש, כנראה שיש לו מערכות אספקה לדלק מורכבות יותר ולכן המחיר עלול להיות גבוה יותר.

במידה ומתגלה מזרק לדלק פגום, מומלץ להחליף את כל המזרקים בהתבסס המצב והגיל שלהם. באותה נשימה יש  להחליף גם את אטמי הגומי הקטנים אשר אוטמים את אותם המזרק לדלק ומונעים בריחה של אדי דלק.

ועוד כמה טיפים לפני סיום

הקפידו לתחזק נכון את אותה מערכת לדלק שלכם. תבדקו לפי קילומטראז' ולפי הוראות יצרן כדיי שיהיו לכם פחות מזהמים למזרקי הדלק. השתמשו בדלק באיכות גבוהה ותוסיפו ניקוי למזרק דלק למיכל הדלק בערך.

צצה לכם בעייה? איתי מוטורס הינו מוסך בחולון המתעסק בכל שירותי הרכב בדגש על מנועים לרכב וגם מנוע מיבוא.

התקשרו אלינו ונשמח לתת לכם שירות >>> 03-6393666

גירים מייבוא
אז מה היה לנו עד עכשיו?

מפת אתר

מיקומנו

הסדנא 6,חולון
א'-ה' 9:00-17:00
ו' 8:00-12:00

יצירת קשר

כל הזכויות שמורות © 2021 | איתי מוטורס

צרו קשר עוד היום

לקוח/ה יקר/ה
זמנך חשוב לנו, לקבלת הצעת מחיר מותאמת לרכב שלך מלא את הפרטים הבאים ונחזור אלייך בהקדם האפשרי.
צוות איתי מוטורס
שאלו אותנו על חגיגת מבצעים באיתי מוטורס
דילוג לתוכן