אגזוזים

מגדשי טורבו

אז מה זה מגדשי טורבו? מגדשי טורבו, הוא מכשיר אינדוקציה מאולץ המונע על ידי טורבינה ומגדיל את יעילות מנוע הבעירה הפנימית ואת תפוקת הכוח שלו על ידי כריכת אוויר נוסף לתא הבעירה.

שיפור זה בהשוואה לתפוקת המנוע השואבת באופן טבעי נובעת מהעובדה שהמדחס יכול להוסיף יותר אוויר ובאופן מידתי גם יותר דלק – לחדר הבעירה מאשר לחץ אטמוספרי בלבד.

במנועי בוכנה טבעיים, גזי הכניסה “נדחפים” למנוע על ידי לחץ אטמוספרי שממלא את החלל הנפחי הנגרם על ידי פעולת הבוכנה כלפי מטה (היוצרת אזור בלחץ נמוך), בדומה לאופן שבו נוזל נמשך לאינג’קטור.

מטרת מגדש טורבו היא לשפר את יעילות המנוע על ידי הגדלת צפיפות גז הכניסה (בדרך כלל אוויר), ובכך לאפשר יותר כוח בכל מחזור מנוע.

מדחס מגדש הטורבו שואב אוויר סביבתי ודוחס אותו לפני שהוא נכנס לסעפת היניקה בלחץ מוגבר. התוצאה היא מסה גדולה יותר של אוויר הנכנס לגלילים בכל פעולת יניקה. הכוח הדרוש לסיבוב המדחס הצנטריפוגלי נגזר מהאנרגיה הקינטית של גזי הפליטה של ​​המנוע.

מגדש טורבו עשוי לשמש גם להגברת יעילות הדלק מבלי להגביר את ההספק. זה מושג על ידי השבת אנרגיית הפסולת בפליטה והזנתה בחזרה לצריכת המנוע. על ידי שימוש באנרגיה מבוזבזת אחרת כדי להגדיל את מסת האוויר, קל יותר להבטיח שכל הדלק יישרף לפני שיוצא מאוורור בתחילת שלב הפליטה.

engine bay

את המנוע היא אחת מהבקשות הכי נפוצות של נהגים אשר מעוניינים לשדרג את חוויית הנהיגה בכלי הרכב שלהם. אומנם צריך להיות בטוחים שאתם עובדים בצורה מסודרת שמתאימה לסטנדרט היצרן של הרכב שלכם, אבל בעזרת מגדשי טורבו ניתן להגדיל את יעילות מנוע הבהרה ואת תפוקת הכוח שלו. אנחנו מציעים לכם לרכוש ולהתקין מגדשי טורבו המותאמים למנוע הבעירה של הרכב שלכם, ולבצע את תהליך ההתקנה על בסיס סטנדרט מקצועי גבוה מאוד, ועבודה ממוקדת מטרה. אבל רגע אחד לפני שאתם עושים את הצעד, חשוב שתכירו לעומק את פעילותם של מגדשי טורבו, ואת תהליך ההתקנה וההתאמה שדרוש על מנת להפעיל את המוצר בכלי הרכב שלכם.

אז מה הם בדיוק מגדשי טורבו?

מגדשי טורבו הם מכשירי אינדוקציה מאולצים, אשר מונעים על ידי טורבינה ותפקידם הוא להכניס אוויר בכמות גדולה מאוד אל תוך תא הבעירה. הגדלת יעילות המנוע ותפוקה את הכוח שלו מתבססת על כמות האוויר וקצב כניסת האוויר אל תוך מנוע הבעירה. המדחס יכול להוסיף יותר אוויר, ובהתאמה גם יותר דלק אל תוך הבעירה מאשר אותו התהליך המתרחש בתוך מנועי בוכנה טבעיים. באופן טבעי, הגזים הנכנסים אל תוך המנוע נדחסים על ידי הבוכנות מניעים את האנרגיה וכך מניעים את האנרגיה אל מערכת הגיר. מה שאומר, שאם יש לכם מגדשי טורבו, ניתן להעמיס יותר אנרגיה של גזים (למשל אוויר), אל תוך מערכת הבוכנות, בזכות צפיפות גז גבוהה הרבה יותר, ולהגדיל את כמות האנרגיה בכל סיבוב של הבוכנה.

מדחס הטורבו שואב אוויר מהסביבה ודוחס אותו לסרעפת היניקה. ואם יש יותר אוויר בסרעפת, יש פחות מקום וצורך להכניס אנרגיה (כלומר דלקים) אל תוך הבוכנה. זאת אומרת, שבאותו הספק של כוח שעובר לגלגלים, יש צורך להשקיע פחות דלק ואפשר לקבל עוצמה זהה ואפילו גדולה הרבה יותר. וזאת בעצם הדרך להבטיח שכלל הדלק נשרף, ואין בזבוז של דלקים, ובמקביל יש יכולת לייצר אנרגיה בכמות גדולה יותר.

אז למה ומתי להוסיף טורבואים לרכב?

חשוב להבין שלא כל כלי רכב צריך להתקין מגדשי טורבו. אמנם זו היא תוספת מעולה שיכולה לשמור על ההוצאות לצריכת הדלק שלכם, והיא בהחלט מאפשרת נסיעה טובה ואיכותית יותר. ועדיין, כלי רכב של משפחה לאו דווקא יצליח להנות בצורה המושלמת מהתוספת המקצועית של ההנאה בנסיעה עם מגדשי טורבו. הרכבים שיכולים להנות מהחוויה של נסיעה עם מגדשי טורבו, היא בעיקר נחלתם של אנשים שאוהבים לשדרג את כלי הרכב שלהם ורוצים לייצר את חוויית הנסיעה העוצמתית ביותר. אנשים שרוצים לקחת כלי רכב ישנים ולשדרג אותם, או בעלי רכבים שיוצרים כלי רכב לאספנות או מרוצים. אלו הם אנשים שהחוויה של נסיעה עוצמתית היא אולי ההבדל בין רכב רגיל לבין רכב שעבר את תהליך השדרוג והוא שווה הרבה יותר כסף אם אתם רוצים למכור או להציג את הרכב שלכם.

כאן חשוב להציג את עניין התזמון. חשוב מאוד להתקין מגדשי טורבו בתזמון שהוא התזמון הנכון לכלי הרכב שלכם. ככל שמדובר על כלי רכב ישן יותר, כך חבור לבצע תהליך שיפוץ כללי לפני שאתם מתקינים את המגדשים ברכב שלכם. אחרת, ההשקעה יכולה לרדת לטמיון, כמה חודשים ספורים אחרי שבוצעה ההתקנה, בגלל תקלה אחרת שמשפיעה על חוויית הנסיעה שאתם מבקשים לייצר.

טורבואים – אם כבר, אז לשדרג על בסיס ידע

בהנחה שהחלטתם לקחת את ההחלטה ולשדרג את הרכב שלכם עם מגדשי טורבו, אז אין שום סיבה שתוותרו על איכות העבודה המקצועית שתצליח לייצר לכם את חוויית העבודה הנכונה עם כלי הרכב שלכם. ועל כן, אתם רוצים וצריכים לייצר את הקשר הטוב עם מכונאי שיכול לעזור לכם לתכנן את חוויית ההתקנה של המערכת שתוציא אתכם לחוויית הנהיגה המתאימה שלכם. אתם חייבים להשקיע כמה שיותר מאמצים ומשאבים ביצירת סנכרון מושלם בין מערכות הרכב הקיימות לבין מגדשי טורבו, כדי לשמר את חוויית הנסיעה הקיימת ולשפר אותה לטווח הארוך. כך שאל תהססו לקחת את הזמן ולבחור את נותני השירותים שאתם רוצים לעבוד איתם. זו תהיה ההחלטה החשובה ביותר והמשמעותית ביותר, לרכב שלכם ולחוויית הנהיגה המקצועית שאתם כל כך רוצים להנות ממנה.

בדיקה ללא חיוב

לקוחות ממליצים

מפת אתר

מיקומנו

הסדנא 6,חולון
א'-ה' 9:00-17:00
ו' 8:00-12:00

יצירת קשר

כל הזכויות שמורות © 2021 | איתי מוטורס

צרו קשר עוד היום

לקוח/ה יקר/ה
זמנך חשוב לנו, לקבלת הצעת מחיר מותאמת לרכב שלך מלא את הפרטים הבאים ונחזור אלייך בהקדם האפשרי.
צוות איתי מוטורס
שאלו אותנו על חגיגת מבצעים באיתי מוטורס
דילוג לתוכן