אגזוזים

אינג’קטורים

אינג'קטור – מה זה ומה חשיבותו?

אינג’קטור הוא מכשיר להעברת דלק לסירוגין לגליל המנוע בזמנים המסונכרנים עם המנוע.

מחט האינג’קטור משמשת כשסתום לפתיחה או לסגירת המעבר לחור האינג’קטורים. באינג’קטור המופעל באמצעות לחץ דלק, קצה אחד של המחט נטען מראש בכוח קפיץ, והקצה השני חשוף ללחץ הדלק.
המחט סגורה כנגד המושב כאשר כוח הקפיץ גדול מהכוח עקב לחץ הדלק. ניתן לשנות את לחץ הדלק באמצעות משאבה המופרדת מהזרק / ים באמצעות צינורות או מחוברת ישירות לאינג’קטור.
כאשר לחץ הדלק עולה כדי להתגבר על כוח הקפיץ, המחט מתחילה להתרחק מהמושב, והזרקת הדלק מתחילה. כאשר לחץ הדלק יורד לרמה שאינה גבוהה מספיק בכדי להתגבר על כוח הקפיץ, המחט נסגרת לסיום הזרקת הדלק.

באינג’קטור המופעל פנאומטית קצה אחד של המחט מחובר פנאומטי לתא, והקצה השני חשוף ללחץ הדלק. על ידי שינוי הלחץ ההידראולי בתא, הכוח על המחט משתנה לפתיחה או סגירה של המחט כנגד מושב המחט. לאחרונה מייצרים את האינג’קטורים עם מחטים שהופעלו על ידי מכשירים פיזואלקטריים. אלמנט העשוי מחומרים פיזואלקטריים מחובר מכנית לקצה אחד של המחט. על ידי שינוי הפוטנציאל החשמלי על פני אלמנט פיזואלקטרי, האלמנט מתרחב או מתכווץ, בגלל ההפוך האפקט הפיזואלקטרי, כדי לשנות את מיקום המחט כדי להתחיל או להפסיק את הזרקת הדלק. בדומה לאינג’קטור הפיזואלקטרי, ניתן להשתמש גם בחומרים מגנטסטרטיביים להפעלת המחט. במקרה זה ניתן לשנות את המימד של אלמנט מגנטסטרקטיבי על ידי מריחת שדה מגנטי עליו. ניתן לשלוט באופן אלקטרוני על מיקום המחט, המחובר פיזית לאלמנט. באינג’קטור המופעל באמצעות סולנואיד, מחט המזרק מחוברת לאבזור המוצמד מגנטית לסליל מגנטי ולליבה פרומגנטית.

בחירת אינג'קטורים

במנוע בעירה, האלמנט החשוב ליצירת אנרגיה הוא היחס שבין הגזים והדלק שאתם מכניסים למנוע. את היחס הזה צריך לנהל, בוודאי אם אתם רוצים לבנות את הרכב העוצמתי שלכם מאפס, ואתם יכולים להשקיע כמה שיותר מאמצים ביצירת הרכב שלכם. השליטה בהעברת הדלק לגליל המנוע, היא אחת מהמשימות הכי חשובות ביצירת מערכת הנעה ובעירה אפקטיבית וזו היא המשימה המרכזית שלא אינג'קטור. מחט המשמש בתור שסתום לפתיחה או סגירה של מעבר הדלק אל תוך חור האינג'קטורים, והוא מופעל מתוך הלחץ שהדלק מפעיל על המערכת ועם כוחו של קפיץ. מוצר קטן כל כך, שיכול לעזור לכם לנהל את צריכת הדלק ואת פעילות המנוע בצורה חכמה מאוד, הוא משהו שאתם רוצים לחשוב עליו בצורה חיובית ולייצר את תהליך ההתקנה המתאים לרכב שלכם בעזרת הידע והניסון של אנשי הצוות שלנו.

אינג'קטור לרכב – המוצר שמשנה את פעולת המערכת המכנית לחיוב

כאמור, אינג'קטור למערכת המנוע הוא מוצר המבוסס על מחט קטנה שנדחפת על ידי הדלק במנוע ועל ידי מערכת קפיצים. המטרה של האינג'קטור היא להחדיר את כמות הדלת הדרושה, בעזרת הלחץ של הדלק הנכנס למנוע, עד למצב שבו יש איזון לחצים בין הפנים לבין החוץ וכמות הדלק הדרושה לפעילות המנוע נכנסה בהצלחה אל החלק הפנימי. בשינוי הלחץ ההידראולי בתא הדלק, משתנה גם כוח הסגירה או הפתיחה של המחט, אולם ישנן גם דרכים אחרות ומתקדמות יותר לבצע את פעולת ההזרקה של הדלק, עם שימוש במערכות פיזואלקטרוניות (חשמליות) נוחות יותר. כך שיש לכם מגוון רחב של דרכים שבהן אתם יכולים לשדרג את פעילות המנוע שלכם, בהתאמה להרכב המנוע ולתנאי הנסיעה שאתם רוצים לייצר.

איך לבחור את האינג'קטור למנוע שלכם?

על מנת לבחור אינג'קטור למנוע הרכב, צריך לקחת בחשבון את:

  1. סוג המוצר – כאמור אתם יכולים לבחור אינג'קטור בסיסי יחסית, שמבצע פעולה על בסיס מערכת הידראולית. אל מול אינג'קטור עם מזרק אוטם דליפות אמריקאי בייצור מתקדם ועם חוויית נהיגה טובה יותר (בעלות של 500 ₪ + מע"מ, לא כולל עלות הגז הדרושה).
  2. סוג המערכת שלכם – לכל מערכת הנעה יש את המבנה המתאים לה, וצריך להבין איזה מוצר ישרת את מערכת ההנעה שלכם באופן המתאים ביותר. כאן צריך להתאים אתם המוצר למערכת, ואת הידע שאתם מקבלים מהצוות המקצועי שמקיף אתכם, אפשר לקחת ולהתאים לתהליך הבחירה שלכם.
  3. העלויות – כמובן שאתם לא יכולים לוותר על תהליך החיפוש של מוצר, בהתאמה לעלויות שאתם יכולים להרשות לעצמכם לשלם. הרי אתם לא יכולים לרכוש מוצרים ללא תכנון כספי, בגלל שיש לכם הגבלה מאוד מאתגרת, בשימור איכות הרכב שלכם ובשיפור יכולות הנהיגה, ואתם חייבים לתכנן את רף ההוצאות שלכם לאורך השנים.

תקלות נפוצות באינג'קטור

תקלות באינג'קטור ברכב יכולות להשפיע על ביצועי הרכב ולגרום לתקלות ובעיות בפועל. הנה מספר תקלות נפוצות באינג'קטור:

  1. חוסר ניקיון או סתימה: אבק, שומנים או לכלוך עשויים לסתום את האינג'קטור, מה שיכול להשפיע על זרימת הדלק הנכנס למנוע.
  2. פעילות לא אופטימלית: אם האינג'קטור לא עובד בצורה אופטימלית ולא מעביר מספיק דלק למנוע, זה יכול להוביל לפגיעה בביצועי הרכב.
  3. כוח חשמלי לא תקין: תקלות במערכת החשמל של האינג'קטור, כולל כבלים קרועים או בעיות במתח החשמלי, עשויות להשפיע על פעולת האינג'קטור.
  4. חוסר תחזוקה תקופתית: אינג'קטורים זקוקים לתחזוקה תקופתית, כולל ניקוי, תיקון ובדיקה כדי לוודא שהם עובדים באופן תקין. לכן תחזוקה מתמידה יכולה להבטיח את תפקודם התקין וביצועים אופטימליים של הרכב.

אם יש לכם שאלות, אל תחששו לעצור ולשאול אותן

אמנם ברור לכם שאתם רוצים לשדרג את מערכת הרכב שלכם בהטמעה של אינג'קטור איכותי. מחד, מפני שאתם רוצים לייצר בעירה אפקטיבית ומהירה יותר. ומאידך מפני שחשוב לכם לייצר מכונית עם מערכת מכאנית יוקרתית שיהיה לכם קל מאוד למכור בתור רכב יוקרה.

ובדיוק מהסיבה הזו, אתם לא יכולים לאפשר לעצמכם לרכוש את המוצר שישדרג את איכות החיים שלכם בעת הנהיגה ברכב. גם אם המשמעות היא שאתם צריכים לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר, וגם אם המשמעות היא שאתם צריכים לפנות למכונאי מוסמך ולצבור ידע לפני שלוקחים החלטה. דעו לכם שזו היא הדרך הבריאה והמושכלת לבחור מוצרים וחלפים לרכב שלכם.

מכאן ואילך, ההטמעה של המערכת תהיה הרבה יותר אחראית ושקולה, והיא תשרת את המטרות שלכם והיא תאפשר לכם לנהוג בבטחה על המכונית שלכם. בוודאי אם אתם רוצים לבחור מוצרים בייבוא אישי, ההחלטות שאתם לוקחים עכשיו, ישפיעו על התחזוקה של הרכב שלכם ועל הנהיגה הבטוחה שלכם. אז אל תחששו לקחת את הזמן ולעבור עם הצוות המקצועי שלנו, כדי להבין איך אתם בוחרים אינג'קטור מקצועי ואיכותי מספיק למבנה הרכב שלכם ומאפשר לכם לשפר את צריכת הדלק שלכם. אנחנו נעזור לכם להבין מה הם הצרכים המכאניים של העסק שלכם, ואנחנו נאפשר לכם לבחור את המוצר שישפר את חוויית הנהיגה שלכם.

בדיקה ללא חיוב

לקוחות ממליצים

מפת אתר

מיקומנו

הסדנא 6,חולון
א'-ה' 9:00-17:00
ו' 8:00-12:00

יצירת קשר

כל הזכויות שמורות © 2021 | איתי מוטורס

צרו קשר עוד היום

לקוח/ה יקר/ה
זמנך חשוב לנו, לקבלת הצעת מחיר מותאמת לרכב שלך מלא את הפרטים הבאים ונחזור אלייך בהקדם האפשרי.
צוות איתי מוטורס
שאלו אותנו על חגיגת מבצעים באיתי מוטורס
דילוג לתוכן